Automatyka domowa z firmą Loxone
Firma loxone może się pochwalić nowatorskimi rozwiązaniami takimi jak Tree oraz Air. Jednak ich system nie zamyka się jedynie na tych technologiach ponieważ posiadają także technologię Link, która pozwala na łączenie komponentów innych producentów oraz rozszerzeń firmy Loxone .
Sama firma współpracuje z wieloma firmami ze świata automatyki domowej. Są nimi między innymi: Froling, Keba, Proxxon, Kostal, Leaf, Geiger oraz wiele innych, które prowadzą politykę Loxon Ready. Dzięki tej polityce otrzymujemy zintegrowane produkty zewnętrznych firm z komponentami firmy Loxone. Dzięki takim rozwiązaniom nie musicie się martwić że wasze instalacje będą kompatybilne z sterownikiem.
Powszechność Loxone na całym świecie
Co 4 nowo budowany dom w Austrii jest budowany na systemie automatyzacji domowej od LOXONE.
Firma ta działa w wielu krajach na całym świecie, są to np kraje:
- Austria
- Polska
- Niemcy
- Czechy
Kampus LOXONE
Projekt ten pokazuje kompleks budynków, który pokazuje siłę oraz stabilność firmy. Świadczy to o tym, że firma nie jest małym przedsiębiorstwem, które po kilku latach zostawi nasz inteligentny dom na pastwę losu, czyli nas samych. Stare urządzenia są cały czas kompatybilne z nowymi systemami LOXONE.
Kampus ten jest w budowie i w planach ma kosztować 55 mln euro.
Loxone jest producentem oprogramowania do programowania oraz produkuje wszystkie swoje produkty.
Przykładowe zasilanie automatyzacji obiektów:
- kościoły
- stadiony
- domy jednorodzinne
- domy wielorodzinne
- wieżowce
- całe kampusy
Testowanie nowych oprogramowań odbywa się w bazach Loxone, a nie u klientów. Testowanie tego u klientów mogłoby wielokrotnie prowadzić do niezadowolenia i obniżenia jakości marki, działoby się to przez błędy, które występują w wersjach demo oprogramowania.
Programowanie w Loxone config
Pewnie spodziewacie się teraz, że tak duża firma posiada płatne oprogramowanie, które pozwoli Wam na realizację swoich pomysłów. Jednak nie tym razem. Firma posiada w pełni darmowe oprogramowanie, które umożliwia Wam realizację swoich pomysłów i dodatkowo posiada system wsparcia projektowo-programistycznego w trybie offline.
Co ciekawe program jest na tyle inteligentny że posiada funkcję auto programowania.
Zawsze musimy pamiętać o ręcznej konfiguracji, która połączy nasze komponenty do istniejącego programu. Dzięki temu będziemy pewni że wszystko działa tak jak należy.
Szkolenia firmy.
Jeżeli jesteście zainteresowani szkoleniami od Loxone to zapraszamy Was do tego hiperłącza LINK.
My już odbyliśmy 4 dniowe szkolenie eksperckie, dzięki któremu nauczyliśmy się:
- Składać systemy Loxone
- Programować
- Najważniejszych informacji na temat systemów Loxone
50 tysięcy czynności mniej w skali roku (6 dni)
Według obliczeń Loxone, wychodzi na to, że w skali roku wykonujemy około 50 tysięcy czynności w naszych domach, które mogłyby zostać zautomatyzowane. Automatyzacja mogłaby sprawić, że nie martwiliśmy się w ogóle ogrzewaniem, zacienianiem, sterowaniem roletami, światłem czy też klimatyzacją. Wszystko działoby się automatycznie, oczywiście na początku musielibyśmy wszystko ustawić tak, żeby system nam odpowiadał, lecz po tej czynności, dom działałby automatycznie.
Standardy Loxone
System ten ma swój standard, dzięki któremu w każdym możliwym miejscu przyzwyczajamy się do pewnych rutynowych czynności. W tym przypadku naszą rutyną jest to, że na Touchpadzie, na środku sterujemy oświetleniem, lewą stroną sterujemy roletami a prawą muzyką. Oczywiście jesteśmy w stanie zaprogramować, o wiele więcej opcji, lecz to jest w standardzie w każdym urządzeniu. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Oczywiście Loxone posiada wiele różnych ciekawych standardów oraz rozwiązań, lecz to jest temat na inny oraz o wiele dłuższy artykuł.
Aktualizacja aplikacji oraz oprogramowania 2 razy do roku. Oznacza to, że dzięki temu mamy cały czas nowości w swoim domu. Nie zatrzymujemy się z postępem po instalacji. Postęp trwa cały czas.
Jeżeli jesteście zainteresowani tematyką Loxone, dajcie znać w komentarzach, pod tym artykułem lub napiszcie do nas na naszych social mediach. Na pewno postaramy się dla Was rozwinąć temat ich standardów, rozwiązań oraz urządzeń.
Współautor:
Daniel Marcisz